Článok na portály podnikajte.sk plný užitočných informácií. Článok dáva odpovede na mnoho otázok z oblasti zamestnávania zdravotne znevýhodenených občanov. V článku Norberta Senešiho sa dozviete:

Pozrite si inšpiratívne video o sociálnych podnikoch. VIDEO vo vnútri článku.

Konateľka spoločnosti Minoritas poskytla rozhovor pre portál uspesnezeny.sk. V inšpirujúcom rozhovore odpovedala na otázky zo svojho profesionálneho, ale aj súkromného života.

Prinášame vám článok a názor predsedu Aliancie pre sociálnu ekonomiku  Branislava Ondruša (publikované denník PRAVDA 25.06.2020). 

V článku sa dozviete:

Prečo je sociálny podnik efektívny?  Sociálny podnik nie je charita. Pre štát má veľmi veľký význam. Prináša reálne miesta pre znevýhodnených ľudí.

Konateľka spoločnosti Minoritas, pani Mikleová, zaujala stanovisko k problematike využívania servisných poukážok v sociálnych podnikoch (hlavne so zameraním na upratovanie) aj v správach RTVS.

Aj pri upratovaní možno nikoho nenapadne, že aj v tomto obore existuje mnoho postupov a pravidiel ako správne a profesionálne postupovať.

Práca s dezinfekčnými prípravkami alebo ničenie škodcov nie je jednoduchá záležitosť, ktorá by si nevyžadovala profesionálny prístup.

Aj v rozbiehajúcom sa roku 2023 budeme naplno pokračovať v podpore vás, sociálnych podnikateľov a zároveň informovať širokú verejnosť o stave, význame a možnostiach sociálneho podnikania na Slovensku.

Náša spoločnosť, ktorá sa zaoberá upratovacími službami je sociálny podnik. V čom sa lýši klasická spoločnosť od tohoto typu firmy?

Podrobnosti a úplne vysvetlenie problematiky sa dozviete na portály podnikajte.sk

Chcete sa niečo dozvedieť o žene, ktorá stojí za firmami EUROtoner a MINORITAS? Tatra banka, a.s. uverejnila na svojich stránkach v rubrike PRÍBEHY ÚSPEŠNÝCH PODNIKATEĽOV článok o Melinde Mikleovej.

© 2021 Minoritas s.r.o., Nitra, web: fg Ateliér Trnava